**

Blog : Double Impact19.02. - akce:
S přáteli jsem se zúčastnil dvou zajímavých dvoudenních akcí v oborech které jsou mi nejbližší.
Obě akce byly soutěžní, na obou jsme sice nedosáhli na stupně vítězů, přesto to pro mě byly akce přínosné a rád se zúčastním dalších ročníků. Přínos akcí byl především v získávání nových zkušeností, kontaktů, spoluprací s přáteli a svou zábavností.


Global Game Jam


Celosvětová akce, při níž bylo úkolem vytvořit během víkendu hru na pevně dané téma - vyhynutí. Celkový počet her, které za poslední lednový víkend na celém světě vznikly dosahoval čísla 1500! A to je neuvěřitelné číslo. Když si ještě vezmeme, že v každém týmu byli průměrně 4 vývojáři, je to opravdu neskutečná koncentrace energie věnovaná vývoji nekomerčních počítačových her.
Českého GameJamu se zúčastnilo 9 týmů, a i přesto že v týmech byli často zastoupeni profesionální vývojáři her, mě výsledná kvalita her velmi mile překvapila.

Sám jsem podporoval grafikou dvě hry...

Swamp Run
Jde o logickou skákačku, ve které se malý chudáček opičáček připletl do právě startujícího procesu vzniku ropy. Úkolem hráče je opičáka převést přes bažiny skákáním po potápějících se ostrůvcích a hlavách posledních dinosaurů.
http://globalgamejam.org/2011/swamprun


Dino Needs Love
Jde o epickou plošinovku, kde je hlavním hrdinou dinosaurus. Hráč musí dinosaura úspěšně provést nesmírně těžkou cestou, plnou zkázy a zmaru až k poslední dinosauří samičce. Hra je postavená na javascriptovém herním engine Impact.js a je tedy hratelná v browseru.
http://globalgamejam.org/2011/dino-needs-love
IPO48


Akce určená pro vývojáře webových/mobilních startupů, na které muselo za 48 hodin vzniknout demo vaší aplikace či služby, ale mnohem důležitější bylo tento produkt dobře prezentovat porotcům a investorům. Sešlo se zde mnoho zajímavých nápadů i známých postav českého internetu.

Podporoval jsem následující projekty...

21 Days
Webová aplikace, která podporuje váš osobní rozvoj. Chcete se naučit něco nového nebo chcete začít dělat něco pro svoje tělo, ale nedaří se vám u toho vydržet?
http://ipo48.org/project.php?id=563
http://www.21dayshabit.com/

Bringsome
Webová platforma, která propojuje lidi co cestují po světě a lidi co by si rádi nechali ze světa něco přivézt.
http://ipo48.org/project.php?id=506
http://www.bringsome.com/

Sixth Sense
Rozšíření Google Analytics o trojrozměrný pohled na návštěvtěvnost stránek. Svým visuálním zpracováním usnadní pochopit chování uživatelů a dle toho pak lze stránky zoptimalizovat.
http://ipo48.org/project.php?id=549
http://sixthsense.binaryage.com/


Ulozte si / propagujte tento příspěvek:Váš komentář:

Kometáře:
19.02. | tomikk | tomas@mrkvicka.net | http://www.21dayshabit.com |
Díky moc, jsi třída!

19.02. | Antonin Hildebrand | antonin@hildebrand.cz | http://binaryage.com |
Raiste diky moc. Jsi nejlepsi! Dostanes se do binarniho nebe... tim jsem si jisty :)

« | 0 - 2 ( 2 ) | »Všechny příspěvky: